Dokumenty PAKT

Analýza participace v ČR

Analýza participace v ČR

Připravili jsme analýzu participace v ČR, kterou tímto překládáme ke kritické reflexi. Téma je poměrně široké, proto jsme připraveni analýzu na základě konstruktivních připomínek upravit, popřípadě doplnit.

analyza-participace-shrnuti.pdf

Podrobnosti

Prohlášení o participaci PAKT

Prohlášení o participaci PAKT

PAKT je jasným a stručným veřejným závazkem pro instituce a orgány veřejné správy o tom, že vytvoří podmínky pro aktivní participaci občanů na veřejném rozhodování a budou principy participace uplatňovat v různých sférách rozhodování. Podívejte se na pracovní verzi.

prohlaseni-pakt-vzor.pdf

Podrobnosti

Standardy participace

Standardy participace

Standardy participace jsou detailním rozvedením základních principů obsažených v Prohlášení o participaci PAKT. Standardy sjednocují pojmy a definují, co lze za efektivní a kvalitní participaci považovat. Cílem standardů je vytvoření „bezpečného“ prostředí, ve kterém každý aktér ví, co může od participačního procesu očekávat, jaká je jeho role i role dalších aktérů a čeho má být dosaženo (a jakým způsobem).

standardy participace.pdf

Podrobnosti

Metodika participace

Metodika participace

Metodika je prováděcím dokumentem ke Standardům participace. Obsahuje konkrétní nástroje, techniky a postupy vedení participačních procesů. Doufáme, že se stane nástrojem především pro úředníky a politiky, ale jistě ji využijí i nestátní organizace.

metodika-participace-online.pdf

Podrobnosti